O mnie

O mnie

Cześć!

Nazywam się Edyta Zimny i piszę po angielsku.

Pewnie przeczytałeś już moje skrócone CV na stronie głównej, więc nie będę się powtarzać. Powiem Ci za to, dlaczego zostałam copywriterem piszącym po angielsku.

Dziewczę…

copywriter z angielskim

Jak wielu pasjonatów czytania, od dziecka chciałam być pisarką. Mam na koncie nawet kilka opublikowanych opowiadań (jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Gaida), w tym dwa po angielsku. Możesz je zobaczyć w Portfolio.

Z czasem jednak moje zainteresowania się zmieniły. Zaczął mnie fascynować marketing i reklama. I pomyślałam: przecież umiem pisać. Czemu by nie spróbować copywritingu?

…panna…

Szybko okazało się, że wcale nie jest tak łatwo, jak mi się wydawało. Szukałam pierwszych zleceń, w międzyczasie pochłaniając kolejne podręczniki napisane przez anglojęzycznych mistrzów marketingu. Konkurowałam z osobami o większym doświadczeniu i renomie. Gdy już zdobyłam pierwsze zlecenia, były to teksty zapleczowe i do katalogów – zupełnie nie to, o czym marzyłam, czytając z wypiekami na twarzy „Ogilvy on Advertising”!

Wykonałam te zlecenia z bezwzględną precyzją i skutecznością. Zarobiłam pieniądze, za które postawiłam stronę internetową – tę, na której jesteś! Widzisz, w tamtym momencie sporo już wiedziałam o optymalizacji stron, ale wciąż nie dane mi było zupełnie samodzielnie przygotować i wdrożyć strategii SEO. Moja własna strona stała się królikiem doświadczalnym, na którym bezlitośnie eksperymentowałam.

…copywriter anglojęzyczny!

To był przełom. Gdy udało mi się wywindować www.englishwriterka.pl na pierwszą stronę wyników Google, zaczęłam dostawać wiele ciekawych zleceń. Zajęłam się tym, co mnie najbardziej kręci: reklamą po angielsku. I to robię do dziś.

Dziękuję za to, że jesteś tutaj i czytasz moją historię.

Powiedz, w czym mogę Ci pomóc?